Buekorpsenes dag 2014

Norge Bergen - Buekorpsenes dag 2010

Buekorpsenes dag arrangeres hvert 4 år. I 2014 er det igjen klart for denne bergenske versjonen av de olympiske leker.

Troldhaugen & Edvard Grieg

Edvard Grieg Museum og Trolhaugen i Bergen Norge

Troldhaugen er Nina og Edvard Griegs hjem i Bergen de 22 siste årene av Edvard Griegs levde. Troldhaugen er en av de med besøkte attraksjonene i Bergen, med god grunn.

Lido Café – kanskje litt glemt?

Lido Cafe ved Torget i Bergen - Bergen Norge

Lido Café ligger like ved Torget i Bergen. Her serveres enklere norske tradisjonelle retter som kjøttkaker og fiskesuppe. Og lasagne. Også et utvalg i dessert og kaker.

Heaven Cafe på Sundt – flott utsikt

Norge Bergen - Sundt Varemagasin Café Heaven

Utmerket sted å møte venner, eller bare ta en matbit og se på folkelivet på Torgallmenningen. Eller spise is…

Hvordan komme seg fra togstasjonen i Bergen til sentrum

Togstasjonen i Bergen

Her forteller vi deg hvordan du enklest kommer deg fra togstasjonen i Bergen til dit du skal i Bergen.

Bergen Lufthavn (Flesland flyplass)

Bergen Flyplass Flesland

Her finner du info om flesland flyplass, lokalisering, innsjekk, kjøretid, terminaler, leiebilselskaper, sikkerhetskontrollen og DutyFree butikken.